Uzun mesafede yıpranacak olan malzemeler ya da yeterince geniş olmayan araçlar eşyaların zarar görmesine sebep olacaktır. Ayrıca personelin öncesinde iller arası nakliyat yapmış olması da işin profesyonelliğini arttıracaktır. Deneyimli personel sayesinde taşıma işleminde oluşabilecek her türlü sıkıntı da hızlı ve doğru kararların alınması sağlanır. Üçüncü nokta ise taşıyıcı firmanın kendi ekipmanlarını da taşıyabilecek kapasiteye sahip olmasıdır. Montaj ve yerleştirme işlemlerinde kullanılacak olan aletlerin ya da gerekliyse asansörün taşınılan yere zarar görmeden götürülmesi gerekmektedir. Bu sayede eşyaların taşınma süresi uzamayacak ve zarara uğrama riskleri ortadan kalkacaktır. Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları Fiyatlar firmanın kalitesine ve taşınılacak yer ile bulunulan yerin uzaklığına göre değişmektedir.

Şehirlerarası mesafeye göre fiyat değişimi; iki şehir arasındaki kilometreye göre fiyatlandırma değişir. Kullanılacak olan araç sayısına göre değişecek benzin fiyatı rakamda değişime sebep olacaktır. Firmanın kalitesine göre fiyat değişimi; burada da firmanın kullanacağı ekipmanlar önemlidir. Örneğin eşyaların asansörle taşınması gibi ekstra özen gerektiren durumlar fiyatlandırma da değişiklik yaratır. Bu değişim kısmen zorunlu olarak da görülebilir. Çünkü firmanın kalitesi ve fiyatı düştükçe taşıma işleminde eşyaların zarar görme riski artar. Son model kapalı kasa kamyonlar ile istediğiniz şehirden istediğiniz şehire mesafe farketmeksizin kaliteli ve hesaplı taşıma hizmetleri veren şirketimiz şehirlarası taşımalarda sigortalı nakliye yapmaktadır.

ZARA Nakliyat firmamıza telefon veya maille ulaşmanız halinde, firma yetkilimiz taşıma işiniz ile ilgili bilgi almak için bazı sorular sormaktadır. Bu sorulardan ilki, ev veya ofisinizin, taşınacak malzemelerinizin nereden nereye gideceğidir. Evden eve nakliyat fiyatlarının belirlenmesindeki en önemli madde taşıma mesafesidir. Şehir içi taşımalarda aynı semtler arasındaki mesafeler önemsizdir. Nedeni ise taşıma mesafesi yakın olduğu için firmanın yakıt gideri azalacaktır ve bu sayede taşıma fiyatı ekonomik olacaktır. Şehirlerarası nakliye işlerinde ise gidilecek şehir veya ilçeye göre ücretler değişmekte olup, bu ücret kilometreye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Taşıma fiyatının ilk maddesi mesafe olduğu için bölgemize yakın nakliyeciler tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse Şehirler arası nakliyat  İlçesi içinde taşınacak bir müşterimizin İstanbul Anadolu yakasında bulunan nakliyecileri araması dezavantaj sayılmaktadır. Çünkü firmanın hem mesafe hem de köprü geçiş ücretleri maliyete eklenecek ve taşıma fiyatı iyice artacaktır. Ama Şehirler arası nakliyat  ve çevre ilçelerdeki nakliyecilerin tercih edilmesi maliyet için avantajlıdır.

evden eve nakliyat